Druhé kolo Žákovské ligy 2015 – Žirovnice

08.02.2015 17:33

Dne 8. 2. 2015 jsme pořádali druhé kolo Žákovské ligy starších žaček a postupně jsme se utkali se Slavií Praha, Otrokovicemi a týmem z Hájů. V důsledku chřipkové epidemie k nám nedorazila děvčata z Poruby a sehráli jsme tak tři zápasy.

V prvním zápase jsme narazili na Slavii. Po poměrně dobré první půli (6:7) jsme na začátku druhého poločasu neproměnili několik vyložených šancí a soupeř nám odskočil na 2-4 góly a tento náskok si udržel až do konce i díky velkému množství našich nevynucených chyb. Zápas skončil 11:14 ve prospěch Slavie. Ve druhém zápase nás čekali Otrokovice. Rychlý a běhavý celek, který zahrál dobře v prvním zápase. Od počátku to byl naprosto vyrovnaný boj o každý míč, o čemž svědčí i poločasové skóre (10:10). V druhé půlce jsme však velmi zlepšili obranu a soupeřkám dovolili za 20 minut hry jen 4 góly a zaslouženě vyhráli 19:14. V posledním utkání celého turnaje nás čekaly házenkářky z Hájů, které vyhrály o tři branky nad Otrokovicemi a prohrály o gól se Slavií. Tento zápas nebyl oproti předchozím pohledný a svoji roli zde sehrála patrně i únava hráček obou celků. Vedení 5:4 jsme do konce poločasu dost nepochopitelně ztratili a „proměnili“ ve skóre  5:10 ve prospěch našeho soupeře. V druhé půlce jsme stáhli náskok na rozdíl jediného gólu, ale výpadek z konce prvního poločasu se nám již nepodařilo dohnat a prohráli jsme tak 14:17.

Třetí kolo ŽL sehrajeme 28. 2. Ve Veselí nad Moravou.

Branky:

Žirovnice – Slavia 11:14 - Bára Hrbková 4, Míša Lovětínská 2, Terka Krejčů 2, Bětka Kolářová 2, Peťa Waldová 1.

Otrokovice – Žirovnice 14:19 – Bára Hrbková 11/5, Míša Lovětínská 2, Terka Krejčů 2, Bětka Kolářová 2, Sára Snížková 1, Eliška Jinochová 1.

Žirovnice – Háje 14:17 - Bára Hrbková 7/1, Míša Lovětínská 3/1, Terka Krejčů 2, Sára Snížková 1, Bětka Kolářová 1.